Przekazaliśmy siedem bankowozów największemu ukraińskiemu bankowi

Przekazaliśmy siedem bankowozów największemu ukraińskiemu bankowi

1190-670 BankowozyOperator narodowy, w ramach pomocy mieszkańcom walczącej Ukrainy, dokonał darowizny siedmiu opancerzonych bankowozów przeznaczonych do przewozu gotówki. Podmiotem, który zwrócił się o pomoc do Poczty Polskiej, jest największy ukraiński bank – PrivatBank. Posiadanie specjalistycznej floty pojazdów do konwojowania pieniędzy jest istotne nie tylko dla tej instytucji finansowej, ale także dla mieszkańców potrzebujących gotówki, by zapłacić za niezbędne im teraz produkty.

Realia wojny rozgrywającej się w Ukrainie znacznie zaostrzyły wymagania bezpieczeństwa stawiane przewoźnikom gotówki dla instytucji finansowych działających w tym kraju. Dlatego Poczta Polska zdecydowała się pomóc w zapewnieniu stabilności świadczenia tej czynności. W tym celu polska Spółka przekazała siedem opancerzonych aut do przewozu gotówki PrivatBankowi – największemu bankowi w Ukrainie.

Poczta Polska jest gwarantem ciągłości funkcjonowania państwa, a bezpieczny przewóz gotówki jest jego ważnym elementem. W okolicznościach wojennych, z którymi zmaga się obecnie Ukraina, proces ten ma tam szczególne znaczenie. Dlatego postanowiliśmy wspomóc PrivatBank i przekazać samochody specjalistyczne pozwalające przewozić gotówkę – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

Władze ukraińskiego PrivatBanku wyraziły wdzięczność za okazane wsparcie.

Chciałbym wyrazić swoją wdzięczność Poczcie Polskiej za podarowanie wyspecjalizowanych bankowozów oraz przygotowanie wszelkich niezbędnych dokumentów, które umożliwiły przetransportowanie samochodów na Ukrainę. Pomoc ta wzmocni naszą zdolność do dostarczania gotówki do oddziałów i bankomatów w tym trudnym dla nas okresie. Jednocześnie chciałbym podkreślić, ze jestem osobiście wzruszony i jestem pod wrażeniem tego jak szybko Poczta Polska odpowiedziała na naszą prośbę i tym samym chciałbym podziękować za perfekcyjną komunikację, współpracę oraz osobiste zaangażowanie Państwa managerów w ten projekt – przekazał Mariusz Kaczmarek, wiceprezes ukraińskiego PrivatBank.

Przedstawiciel polskiej Komisji Nadzoru Finansowego podkreśla, jak ważne jest zachowanie ciągłości obiegu gotówki w gospodarce.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, po wybuchu wojny w Ukrainie, zidentyfikował konieczność wsparcia infrastruktury i utrzymania ciągłości działania ukraińskiego sektora bankowego, aby jego klienci mogli w sposób możliwie maksymalnie niezakłócony nadal korzystać z jego usług. Jednym z kluczowych elementów tego procesu jest zapewnienie ciągłości dostaw gotówki do oddziałów banków. Wsparcie PrivatBanku przez Pocztę Polską w postaci przekazania bankowozów to wspaniały gest solidarności wobec naszych sąsiadów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji – powiedział Krzysztof Dąbrowski, dyrektor zarządzający Pionem Organizacji i Zarządzania w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.

Warto przypomnieć, że Poczta Polska Ochrona to wyspecjalizowana jednostka działająca w ramach Poczty Polskiej, która świadczy usługi logistyki gotówki, konwojowania, stacjonarnej ochrony fizycznej, zabezpieczeń technicznych i monitoringu, usług szkoleniowych w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego. Nowoczesne rozwiązania techniczne i organizacyjne oraz posiadane zasoby umożliwiają elastyczne dostosowanie świadczonych usług do indywidualnych potrzeb klientów, którymi są jednostki wojskowe, instytucje państwowe i firmy, w tym banki.

Poczta Polska dysponuje prawie 2800 kwalifikowanych pracowników i największą w Polsce siecią – 40 Centrów Obsługi Gotówki (COG). Spółka dysponuje także własną flotą pojazdów specjalistycznych przeznaczonych do konwojowania pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów.