Wspieramy akcję #PomagamUkrainie

Wspieramy akcję #PomagamUkrainie

1190-670 plakaty ukrainaPoczta Polska włączyła się w kolejną inicjatywę, mającą na celu wsparcie uchodźców. W placówkach Spółki rozpoczęła się akcja informacyjna #PomagamUkrainie, promująca przygotowaną przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów platformę PomagamUkrainie.gov.pl. 

Rosyjska agresja na Ukrainę wywołuje kryzys humanitarny, z jakim nie mieliśmy do czynienia w naszej części Europy od czasów II wojny światowej. Miliony Polaków odpowiedziały gotowością do niesienia pomocy uchodźcom i Ukraińcom, którzy pozostali w swojej ojczyźnie. W placówkach Poczty Polskiej zostały umieszczone plakaty akcji #PomagamUkrainie.gov.pl, promujące przygotowaną przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów platformę PomagamUkrainie.gov.pl

Portal jest centralną, zweryfikowaną bazą danych o różnorodnych w formie działaniach pomocowych. Przygotowana zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim, platforma PomagamUkrainie.gov.pl umożliwia uchodźcom wyszukanie praktycznych informacji o dostępnym wsparciu. Natomiast Polacy, a także polskie samorządy, organizacje pozarządowe i firmy, mogą zgłaszać swoje działania pomocowe lub wesprzeć organizatorów już prowadzonych akcji.

To ważne ułatwienie w dotarciu z informacją oraz adresowaniu pomocy odpowiadającej na konkretne potrzeby uchodźców. Każda pomoc ma bowiem znaczenie, a potrzebujących wciąż przybywa. Dlatego już teraz warto wypełnić formularz i zgłosić swoje działania na PomagamUkrainie.gov.pl

Warto przypomnieć, że Poczta Polska, przystępując do rządowego programu pomocy naszym sąsiadom, oddała do dyspozycji odpowiednich struktur państwowych swoje zasoby w zakresie m.in. miejsc noclegowych w pocztowych ośrodkach szkoleniowo-wypoczynkowych oraz w hotelu pracowniczym, pojazdów do przewozu obywateli Ukrainy i do transportów zaopatrzenia z magazynów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Spółka zaoferowała także gotowość do zatrudnienia uchodźców na wielu stanowiskach, na których nie jest wymagana znajomość języka polskiego.

Poczta zorganizowała również koleżeńską zbiórkę pracowniczą na rzecz Ukrainy. W ramach wewnętrznej akcji pomocowej zbiera produkty niezbędne naszym sąsiadom. Przez Fundację „Pocztowy Dar” uruchomione zostało także specjalne subkonto, na którym zbierane są pieniądze na pomoc Ukrainie. Każdy może pomóc wpłacając środki finansowe na subkonto o numerze: 36 1320 1104 3014 4239 2000 0005.