Zawieszenie przyjmowania przesyłek Paczka UKRAINA PLUS

Poczta Polska utrzymuje możliwość nadawania listów zwykłych i poleconych, paczek pocztowych i EMS na teren Ukrainy, natomiast zawiesza przyjmowanie przesyłek Paczka UKRAINA PLUS

W związku z rozwijającym się konfliktem militarnym na Ukrainie, Poczta Polska zawiesza z dniem 25 lutego br. świadczenie usługi Paczka UKRAINA PLUS, do odwołania.  Decyzja o zawieszeniu została podjęta na prośbę operatora, z którym współpracujemy w zakresie tej usługi i wynika z trudności z doręczeniem przesyłek na terytorium Ukrainy oraz ewakuacji mieszkańców.

Przesyłki przyjęte do momentu ogłoszenia komunikatu będą opracowane i zostanie podjęta próba ich doręczenia na terytorium Ukrainy. W przypadku braku możliwości doręczenia do adresata nastąpi zwrot do nadawcy.

Jednocześnie informujemy, że świadczenie takich usług, jak przyjmowanie listów zwykłych i poleconych, paczek pocztowych  EMS  – odbywa się, na chwilę obecną, bez zmian, jednakże należy spodziewać się dłuższego przebiegu przesyłek, a także ich zwrotów w przypadku braku możliwości ich doręczenia przez Pocztę Ukrainy.

Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację w Ukrainie, mogą wystąpić kolejne ograniczenia w obsłudze przesyłek, o czym będziemy informowali w odrębnych komunikatach.