Strona główna » Poczta Polska ponownie rozszerza możliwość wysyłania przesyłek zagranicznych – AKTUALIZACJA < powrót

Poczta Polska ponownie rozszerza możliwość wysyłania przesyłek zagranicznych – AKTUALIZACJA

Aktualność z dnia: 25.09.2020
Share on Facebook

Logo_poziom_302x159Poczta Polska dokłada wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.

 

 

Od 25 września br. Poczta Polska rozszerza możliwość wysyłania listów poleconych i zwykłych priorytetowych do Argentyny, Czarnogóry, Kenii, Pakistanu i Tunezji oraz paczek priorytetowych do Kenii.

Szczegółowe informacje jakie przesyłki do danych krajów obecnie realizuje Poczta Polska są dostępne w tabeli poniżej:

tabela_kraje_2509

Warto przypomnieć, że Poczta Polska odpowiada za „swój” odcinek transportowanej przesyłki i bierze za nią odpowiedzialność. To, co dzieje się z przesyłką poza Polską i w jakim ostatecznie dotrze ona stanie do adresata, spoczywa już na pocztach krajów, przez jakie się ona porusza.

W związku z utrudnieniami na europejskich drogach oraz ograniczeniami w pracach służb eksploatacyjnych operatorów pocztowych w Polsce i zagranicą spodziewane są opóźnienia w doręczaniu przesyłek wysyłanych do ww. krajów.

Ponadto informujemy, iż zawieszenie przyjmowania przesyłek pocztowych do innych krajów nie wymienionych powyżej nadal obowiązuje. O rozszerzeniu dostępności wysyłania przesyłek zagranicznych będziemy informować na bieżąco.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z czasowym brakiem realizacji zagranicznych usług pocztowych.