Strona główna » Poczta Polska realizuje pilne dostawy zaopatrzenia dla uchodźców z Ukrainy < powrót

Poczta Polska realizuje pilne dostawy zaopatrzenia dla uchodźców z Ukrainy

Aktualność z dnia: 28.02.2022

Współpraca z RARSPoczta Polska, jako największa firma logistyczna w kraju we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych transportuje zaopatrzenie z magazynów RARS dla uchodźców z Ukrainy napływających do Polski. Kursy z najpotrzebniejszymi przedmiotami realizowane są już od 24 lutego, czyli od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. 

Począwszy od 24 lutego br., Poczta Polska obsługuje transporty z magazynów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, które trafiają do miejsc dystrybucji zaopatrzenia na ścianie wschodniej, m.in. na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Dzięki sprawnej realizacji zleconych zadań, napływający szerokim strumieniem uchodźcy z Ukrainy na bieżąco otrzymują najpotrzebniejsze przedmioty. Szukający schronienia w Polsce otrzymują przewożone przez pocztowców m.in. koce, łóżka, poduszki, ubrania i inne materiały pierwszej potrzeby, związane z zakwaterowaniem w nowych warunkach. Pocztowe kursy z magazynów RARS do wyznaczonych miejsc docelowych, realizowane są w oparciu o aktualnie zgłaszane potrzeby. Od 24 lutego Spółka zorganizowała już ponad 30 transportów, a na poniedziałek, ostatni dzień trwającego miesiąca, zaplanowanych zostało kilkanaście kolejnych.

− Poczta Polska jest spółką posiadającą olbrzymie zaplecze logistyczne i doświadczenie pozwalające realizować transporty niemal w każdej sytuacji, także i teraz w warunkach niestandardowych i najbardziej wymagających. Dzięki współpracy Spółki z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, nasi sąsiedzi potrzebujący pilnej pomocy po przekroczeniu granicy państwowej, otrzymują ją na bieżąco – zaznacza Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

Należy podkreślić, że nie jest to pierwszy kontrakt z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, jaki realizuje Spółka. Poczta Polska od początku wystąpienia zagrożenia wirusem SARS-Cov-19 wspomaga Ministerstwo Zdrowia w realizacji dystrybucji środków ochrony. Spółka realizuje szereg zadań, m.in. w zakresie magazynowania, konfekcjonowania, transportu paletowego oraz usług paczkowych. Wykonuje dostawy do: szpitali (w tym szpitali tymczasowych), magazynów wojewodów, placówek POZ, Domów Pomocy Społecznej, stacji krwiodawstwa, jednostek straży pożarnej, policji czy Wojska Polskiego oraz aptek. Poczta Polska dostarczała również środki dezynfekujące dla szkół i przedszkoli.