Strona główna » Szukamy pomocników św. Mikołaja. Na chętnych czeka 1500 miejsc pracy < powrót

Szukamy pomocników św. Mikołaja. Na chętnych czeka 1500 miejsc pracy

Aktualność z dnia: 23.11.2021
Share on Facebook

Grafika rekrutacjaPoczta Polska poszukuje pracowników do sortowni przesyłek oraz kierowców, którzy zapewnią terminowe doręczanie przesyłek przed świętami. Przeważającą formą zatrudniania będą umowy zlecenia.

Ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce, operator narodowy spodziewa się istotnego wzrostu popytu na usługi kurierskie i paczkowe podczas najbliższego okresu świątecznego, o co najmniej 60% w stosunku do miesięcy wcześniejszych. Poczta Polska przygotowuje się do obsłużenia nawet dwukrotnie większej liczby przesyłek niż przeciętnie notowanych wielkości w roku – w tym również z okazji Black Friday.

Praca w sortowni nie wymaga dodatkowych kwalifikacji i doświadczenia. Natomiast od kierowców wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii (umożliwiające prowadzenie pojazdów do 3,5 t lub powyżej 3,5 t w zależności od wybranej oferty). W założeniach oferta dotyczy pracy do końca roku, ale w określonych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia nawiązanej współpracy.

Zapraszamy chętnych do pracy w pocztowych sortowniach przesyłek, a w szczególności w Warszawie, Lisim Ogonie (województwo kujawsko-pomorskie), Niepołomicach, Zabrzu, Łodzi, Wrocławiu i Komornikach. Kierowców zatrudnimy przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie, Olsztynie, Białymstoku, Toruniu, Niepołomicach, Gdyni, Katowicach, Łodzi.

Stawki dla pracowników są zależne od lokalizacji:

  • kierowcy do 3,5 t – od 19 do 24 zł za godzinę
  • kierowcy powyżej – 3,5 t od 20 do 26 zł za godzinę
  • pracownicy sortowni – od 18,50 do 24 zł za godzinę

Osoby zainteresowane ofertą zachęcamy do aplikowania za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj.

Aktualne oferty pracy, w tym również te dotyczące świątecznych rekrutacji, dostępne są w zakładce Oferty pracy.

W okresie ostatnich miesięcy sieć logistyczna Poczty Polskiej S.A. została przemodelowana, z silną koncentracją na obsługę przesyłek kurierskich i paczkowych, celem zapewnienia lepszej terminowości dostaw.