Strona główna » Szukamy pomocników św. Mikołaja. Na chętnych czeka 1500 miejsc pracy < powrót

Szukamy pomocników św. Mikołaja. Na chętnych czeka 1500 miejsc pracy

Aktualność z dnia: 23.11.2021

Grafika rekrutacjaPoczta Polska poszukuje pracowników do sortowni przesyłek oraz kierowców, którzy zapewnią terminowe doręczanie przesyłek przed świętami. Przeważającą formą zatrudniania będą umowy zlecenia.

Ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce, operator narodowy spodziewa się istotnego wzrostu popytu na usługi kurierskie i paczkowe podczas najbliższego okresu świątecznego, o co najmniej 60% w stosunku do miesięcy wcześniejszych. Poczta Polska przygotowuje się do obsłużenia nawet dwukrotnie większej liczby przesyłek niż przeciętnie notowanych wielkości w roku – w tym również z okazji Black Friday.

Praca w sortowni nie wymaga dodatkowych kwalifikacji i doświadczenia. Natomiast od kierowców wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii (umożliwiające prowadzenie pojazdów do 3,5 t lub powyżej 3,5 t w zależności od wybranej oferty). W założeniach oferta dotyczy pracy do końca roku, ale w określonych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia nawiązanej współpracy.

Zapraszamy chętnych do pracy w pocztowych sortowniach przesyłek, a w szczególności w Warszawie, Lisim Ogonie (województwo kujawsko-pomorskie), Niepołomicach, Zabrzu, Łodzi, Wrocławiu i Komornikach. Kierowców zatrudnimy przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie, Olsztynie, Białymstoku, Toruniu, Niepołomicach, Gdyni, Katowicach, Łodzi.

Stawki dla pracowników są zależne od lokalizacji:

  • kierowcy do 3,5 t – od 19 do 24 zł za godzinę
  • kierowcy powyżej – 3,5 t od 20 do 26 zł za godzinę
  • pracownicy sortowni – od 18,50 do 24 zł za godzinę

Osoby zainteresowane ofertą zachęcamy do aplikowania za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj.

Aktualne oferty pracy, w tym również te dotyczące świątecznych rekrutacji, dostępne są w zakładce Oferty pracy.

W okresie ostatnich miesięcy sieć logistyczna Poczty Polskiej S.A. została przemodelowana, z silną koncentracją na obsługę przesyłek kurierskich i paczkowych, celem zapewnienia lepszej terminowości dostaw.