Strona główna » Wymieniaj walutę na poczcie < powrót

Wymieniaj walutę na poczcie

Aktualność z dnia: 22.06.2020
Share on Facebook

300-300-BEZ_CTAPrzed nami gorący okres wakacyjny oraz perspektywa wznowienia ruchu lotniczego w przestrzeni powietrznej nad Polską. Osobom wyjeżdżającym za granicę do pracy, do rodzin czy po prostu na wakacje Poczta Polska oferuje możliwość wymiany waluty w  kantorach stacjonarnych tj. sieci ponad 800 placówek pocztowych w kraju lub przez internet.

We wszystkich kantorach stacjonarnych Poczty Polskiej dostępny jest katalog walut podstawowych, tj.: EUR (euro), USD (dolar amerykański), CHF (frank szwajcarski) GBP (funt brytyjski). W niektórych lokalizacjach można wymienić także forinty węgierskie, korony: czeską, duńską, norweską i szwedzką oraz hrywny ukraińskie.

Klient może zrealizować transakcję w najdogodniejszym miejscu, które znajdzie za pośrednictwem  wyszukiwarki dostępnej tutaj. Wystarczy wskazać miejscowość i zaznaczyć check box „Kantor wymiany walut” na liście oferowanych usług w placówkach pocztowych. Na stronie Poczty Polskiej można zamówić również potrzebną ilość waluty i odebrać ją w dowolnym kantorze działającym w jednej z naszych placówek.

Oferujemy konkurencyjne kursy wymiany walut uwzględniając sezonowość popytu. Przy zakupie waluty o równowartości przekraczającej 1 tys. zł., udostępniamy możliwość negocjacji kursu wymiany waluty.

Dla tych, którzy kupią lub sprzedadzą walutę w kantorach Poczty Polskiej przygotowaliśmy także 10-procentową zniżkę na zakup ubezpieczenia turystycznego „Bezpieczny Turysta”. Więcej o ubezpieczeniu można przeczytać tutaj.

Udostępniamy także możliwość wymiany walut online. W ramach współpracy z BNP Paribas Solutions Sp. z o.o. można skorzystać z usługi internetowej wymiany walut za pośrednictwem serwisu rKantor.com, który dostępny jest tutaj. Aby dokonać wymiany walut należy przejść proces rejestracji, w którym ustalone zostaną m.in. dane logowania do panelu walutowego. Klient uzyska dostęp do osobistego panelu walutowego, w którym rejestrowane są wszystkie transakcje zakupu oraz sprzedaży waluty. Kolejne operacje przeprowadza się po zalogowaniu do swojego profilu. Istnieje możliwość zarówno wymiany bezpośredniej online, jak również wypłaty zakupionej waluty w bankomacie. Czynności te można wykonać szybko i sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie bez wychodzenia z domu. Ponadto dostawca usługi umożliwia darmowe przelewy walutowe oraz w złotówkach do 13 współpracujących banków. Dodatkowym atutem jest szybkość księgowania tych przelewów – nawet do 15 minut.

Poza wymianą walut w kantorze internetowym, oferowanych jest szereg bezpłatnych usług, m.in.:

  • alert kursowy, dzięki któremu klient natychmiast otrzyma powiadomienie SMS, że dana waluta osiągnęła pożądany przez klienta kurs. Alert ustawia się w kilka sekund w panelu klienta – wystarczy wpisać parę walutową
    i interesujący poziom kursu;
  • wymiana z odroczoną wpłatą, czyli dokonanie wymiany waluty po kursie obowiązującym w momencie zawierania transakcji, na którą środki można dosłać w ciągu dwóch dni roboczych. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest wymiana po najkorzystniejszym kursie, nawet w sytuacji, kiedy klient nie ma w danej chwili środków w portfelu.