Strona główna » Finanse » Przekazy i usługi płatnicze » Przekazy krajowe » Ekspres Pieniężny < powrót

Ekspres Pieniężny

Ekspres Pieniężny to prosty i wygodny sposób szybkiego przesłania środków pieniężnych  pod dowolny adres w Polsce. Znakomicie sprawdza się w awaryjnych sytuacjach – zawsze wtedy, gdy nagle musisz wysłać komuś potrzebne środki. To nie przelew na konto czy na kartę, ale gotówka do ręki.

Jak skorzystać?

Pieniądze możesz nadać:

  • przez Internet albo
  • w wybranych placówkach Poczty Polskiej na podstawie danych przekazanych przez nadawcę w dowolnej formie.

Skorzystaj z wyszukiwarki placówek Poczty Polskiej wybierając opcję „Ekspres Pieniężny (przyjęcie)” w celu określenia najbardziej dla siebie dogodnej lokalizacji.

Pamiętaj, że nadając usługę przez Internet oszczędzasz nie tylko czas, ale także pieniądze, bowiem opłaty za usługę w tym kanale są niższe niż w placówce pocztowej.

wyslij_button

Jaki jest termin realizacji?

Już nawet po 10 minutach będzie można odebrać pieniądze w dowolnej placówce pocztowej (opcja usługi „NA TERAZ”) albo w ciągu 6h (opcja usługi „NA DZIŚ”) bądź 24h (opcja usługi „NA JUTRO”) doręczymy je pod wskazany przez Ciebie adres.

Ważne!!!

Powyższe terminy liczone są od momentu rejestracji środków na rachunku bankowym Poczty Polskiej. Środki wpłacone przez Internet i w placówce pocztowej rejestrowane są w czasie rzeczywistym.

Do terminów realizacji usługi nie wlicza się:

  • czasu poza godzinami pracy placówki pocztowej (jeśli czynna jest całodobowo, nie wlicza się czasu między godziną 22:00 a 06:00),
  • czasu pracy placówki w dni wolne od pracy,
  • przerw w pracy instytucji lub urzędów, dla których zlecenie jest przeznaczone (poza przypadkami umówionego doręczenia poza godzinami ich urzędowania),
  • czasu od zawiadomienia adresata o nadejściu Ekspresu Pieniężnego do chwili podjęcia przez niego środków pieniężnych.

Szczegółowe ceny dostępne są w kalkulatorze lub w cenniku.

Do pobrania

Regulamin świadczenia usługi finansowej płatniczej Ekspres Pieniężny w obrocie krajowym

Cennik opłat za usługi finansowe w Poczcie Polskiej S.A. w obrocie krajowym