Strona główna » Finanse » Przekazy i usługi płatnicze » Płatność online za mandaty karne < powrót

Płatność online za mandaty karne

Zapłać mandat przez Internet, w szybki i wygodny sposób, dzięki dedykowanemu serwisowi do płatności online. Płatność możesz dokonać z każdego miejsca i o dowolnej porze, za pomocą urządzenia z dostępem do Internetu.

W ramach współpracy Poczty Polskiej z firmą Autopay S.A. możesz skorzystać z usługi internetowej płatności za mandaty karne za pośrednictwem serwisu Zapłać mandat*. Na stronie można zapłacić grzywnę stanowiącą dochód budżetu państwa, nałożoną w drodze mandatu karnego przez funkcjonariuszy Policji oraz inne uprawnione organy. Od 1 stycznia 2016 roku, poborem należności wynikających z tego rodzaju grzywien, na terenie całego kraju zajmuje się Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu.

 

Jak zapłacić za mandat karny?

Wystarczy wejść na dedykowaną stronę, podać kwotę, serię i numer mandatu, dane osobowe oraz dokonać płatności online.

ZAPŁAĆ MANDAT ONLINE

Jaka jest wysokość opłaty?

Wysokość opłaty pobieranej przez Autopay S.A. wynosi 5 zł.

 

Dlaczego warto?

Wygoda

Wymagane dane, poza Twoimi danymi osobowymi i danymi Twojego mandatu, podstawiają się automatycznie, m.in.: numer rachunku oraz odbiorca. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz pewność, że nie popełnisz żadnego błędu, a środki trafią na czas do właściwego urzędu skarbowego.

Pewność

Na wskazany w formularzu adres e-mail otrzymasz potwierdzenie zrealizowania płatności.

Szybkość

Szybki termin realizacji płatności, zgodnie z terminami wskazanymi w regulaminie świadczenia usługi, który dostępny jest tutaj.

Metody płatności

Do opłacenia mandatu masz 30 najpopularniejszych metod płatności elektronicznych, m.in.: Blik, karty Visa lub Mastercard, mTransfer, płacę z iPKO czy za pomocą bankowości internetowej.

*Przelewy internetowe są obsługiwane przez Autopay Spółka Akcyjna z siedzibą w Sopocie przy ul. Powstańców Warszawy 6, 81-718 Sopot, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000320590, NIP 585-13-51-185, Regon 191781561, o kapitale zakładowym w wysokości 2 000 000 PLN (w całości opłaconym), nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego i wpisaną do rejestru krajowych instytucji płatniczych pod numerem IP17/2013. Autopay S.A. zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa realizowanych transakcji.