Strona główna » Paczki i listy » Strefa 24h < powrót

Strefa 24h

Samoobsługowa Strefa 24h to wyodrębniona część placówki pocztowej, w której przez całą dobę możesz wygodnie nadać i odebrać listy i paczki, uzyskać informacje o aktualnym statusie przesyłki oraz sprawdzić cenny usług pocztowych.

Wykaz aktualnie funkcjonujących Stref 24h (z informacją o urządzeniach zainstalowanych w danej Strefie 24h) możesz sprawdzić tutaj. 

Poczta Polska systematycznie rozszerza sieć Stref 24h oraz zwiększa zakres usług dostępnych w samoobsługowych strefach 24h.

W Strefie 24h znajdziesz:

Urządzenie do nadawania przesyłek pocztowych, za pomocą, którego wyślesz:

 • przesyłki listowe nierejestrowane (w tym kartki pocztowe) oraz przesyłki polecone bez potwierdzenia odbioru, w obrocie krajowym i zagranicznym, ekonomiczne i priorytetowe, o masie do 2000 g i maksymalnych wymiarach 325x230x100 mm,
 • paczki pocztowe bez potwierdzenia odbioru w obrocie krajowym, ekonomiczne i priorytetowe, o maksymalnych wymiarach 325x230x100 mm i masie do 5000 g.

Urządzenie do odbioru przesyłek pocztowych (urządzenie oddawcze), odbierzesz w nim:

 • nieobciążone należnościami oraz do których nie wystawiono dokumentu celnego, przesyłki  nierejestrowane i przesyłki rejestrowane nadawane w obrocie krajowym i zagranicznym o maksymalnych wymiarach 580x630x370 mm i masie do 20 kg,
 • PACZKA24, PACZKA48, Paczka+, Kurier 48  (w Strefach 24h zlokalizowanych w: UP Warszawa 12, ul. Kazimierzowska 53/55, UP Warszawa 44, pl. Szembeka 1, UP Warszawa 48, al. Niepodległości 121/123, UP Warszawa 78, ul. Belgradzka 42 i UP Warszawa 91, ul. Myśliborska 102, za pośrednictwem urządzenia oddawczego mogą być odbierane przesyłki o maksymalnych wymiarach 360x290x300 mm i maksymalnej masie do 8 kg), z wyłączeniem:
 1. przesyłek poleconych doręczanych na specjalnych zasadach, określonych w odrębnych przepisach,
 2. przesyłek rejestrowanych z potwierdzeniem odbioru i innymi usługami dodatkowymi,
 3. przesyłek pocztowych z zadeklarowaną wartością w obrocie krajowym i zagranicznym nadawanych w ramach usług powszechnych,
 4. przesyłek z zawartością żywych zwierząt i próbek z mlekiem,
 5. przesyłek uszkodzonych,
 6. przesyłek EMS.

Jak to zrobić?

Odbiór przesyłki następuje po wprowadzeniu numeru telefonu oraz unikalnego, jednorazowego kodu z treści SMS, który urządzenie generuje i przesyła w momencie umieszczenia przesyłki w skrytce automatu pocztowego.

Przesyłki przeznaczone do odbioru za pośrednictwem urządzenia oddawczego powinny być adresowane w następujący sposób:

 • imię i nazwisko albo pełna nazwa adresata wraz z podaniem numeru telefonu komórkowego
  (w sieci operatora krajowego),
 • dopisek ,,Strefa 24h’’,
 • właściwy kod pocztowy i nazwa placówki pocztowej, w której funkcjonuje Strefa 24h.

Odbiór przesyłek pocztowych poprzez urządzenie oddawcze możliwe jest po złożeniu przez Klienta w placówce pocztowej Żądania.

Urządzenie umożliwiające dostęp do stron internetowych (web kiosk) zawierających kompleksowe informacje o ofercie Poczty Polskiej S.A. oraz podmiotów grupy kapitałowej wraz z cennikami oraz warunkami korzystania z usług.

Dzięki urządzeniu możesz przeglądać strony internetowe m.in.:

 • Poczty Polskiej S.A.
 • Banku Pocztowego S.A.
 • Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych;
 • Pocztyliona – Arka PTE S.A.

Urządzenie umożliwia również nadawanie przekazów elektronicznych i Ekspresu Pieniężnego za pośrednictwem stron www. oraz śledzenie przesyłek.

Bankomat oraz wpłatomat, dzięki którym samodzielne dokonasz wypłat i wpłat poprzez rachunek bankowy.