Strona główna » Poczta Polska partnerem filmu o Witoldzie Pileckim < powrót

Poczta Polska partnerem filmu o Witoldzie Pileckim

Aktualność z dnia: 01.09.2023

Historia życia Witolda Pileckiego – jednego z największych polskich bohaterów, doczekała się ekranizacji. Film wyreżyserowany przez Krzysztofa Łukaszewicza wszedł do kin 1 września 2023. Poczta Polska jest jednym z oficjalnych partnerów produkcji.

Poczta Polska jest aktywnym partnerem różnorodnych przedsięwzięć, w tym festiwali regionalnych, wydarzeń biznesowych, czy konkursów sportowych. Od dłuższego czasu współpracujemy również z Telewizją Polską w zakresie partnerstwa filmów. W związku z tym, zostaliśmy jednym z oficjalnych partnerów filmu „Raport Pileckiego”, którego reżyserem jest Krzysztof Łukaszewicz.

Długo wyczekiwana, historyczna produkcja prezentuje losy jednego z największych polskich bohaterów – rotmistrza Witolda Pileckiego. Był harcerzem, uczestnikiem Bitwy Warszawskiej, obrońcą Polski w 1939 roku, członkiem ruchu oporu, powstańcem warszawskim, a także walczył w armii Andersa. Wykazał się niepodważalną w skali świata odwagą – zgłosił się na ochotnika, aby wejść do obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Udało mu się z niego uciec po 947 dniach. W raporcie napisanym po ucieczce przekazał światu prawdę o zbrodniczej działalności Niemców. Po wojnie aresztowany, torturowany i skazany na śmierć przez komunistów za działalność wrogą Polsce Ludowej nigdy nie wyrzekł się swoich ideałów.

W filmie dokładnie zrekonstruowano realia czasów, w których rozgrywa się akcja, by przenieść widzów w głąb wydarzeń historycznych, odkrywając zarówno nieznane fakty, jak i ważne aspekty życia bohatera. W główną rolę wcielił się Przemysław Wyszyński.

W ramach partnerstwa, w placówkach pocztowych można znaleźć plakat, reklamujący film.