Strona główna » Poczta Polska wspiera poszkodowanego Pocztowca < powrót

Poczta Polska wspiera poszkodowanego Pocztowca

Aktualność z dnia: 17.06.2020
Share on Facebook

Logo_poziom_302x15910 czerwca br. w wyniku eksplozji gazu zawalił się dom jednorodzinny listonosza Poczty Polskiej w Chodlu. W wyniku tragedii śmierć poniosły dwie osoby – małżonka listonosza oraz jej ojciec. On sam został wyciągnięty spod gruzów. Jest w stanie ciężkim, po operacji walczy o życie.

Wybuch gazu pochłonął cały dobytek rodziny. Zniszczeniu uległ dom z całym wyposażeniem. To co z niego pozostało nie nadawało się do naprawy i zostało wyburzone na polecenie służb budowlanych. Rodzina straciła dom, ale również wszystko to co znajdowało się w jego wnętrzu: wyposażenie, sprzęt elektroniczny, ubrania.

Poczta Polska, niemal natychmiast po tym, kiedy dowiedziała się o tragedii, uruchomiła pomoc dla rodziny listonosza Poczty Polskiej. Bardzo szybko została wypłacona zapomoga ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Jak zwykle w takich przypadkach rodzinę wesprze także Fundacja ”Pocztowy Dar”.

O pomoc dla listonosza Poczty Polskiej i jego rodziny prosimy także wszystkich, którzy mają wielkie serca i zechcą pomóc. Liczy się każda złotówka. Dlatego Fundacja „Pocztowy Dar” otworzyła specjalne subkonto – 36 1320 1104 3014 4239 2000 0005 – z którego pieniądze zostaną przeznaczone wyłącznie na pomoc dla poszkodowanego listonosza.

Rodzina uruchomiła także zbiórkę na w serwisie zrzutka.pl. Link do zbiórki znajduje się tutaj.