Strona główna » Przerwany Marsz – akcja z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej < powrót

Przerwany Marsz – akcja z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Aktualność z dnia: 08.08.2019
Share on Facebook

przerwany v1W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej Stowarzyszenie Dumni z Polski organizuje kolejną akcję patriotyczną. Ma ona na celu symboliczne dokończenie przerwanego przez wybuch wojny porannego wyjścia ówczesnych dzieci do szkół. Poczta Polska włączyła się w promocję przedsięwzięcia.

W tym roku mija 80 lat od napadu nazistowskich Niemiec na Polskę. Z tej okazji Stowarzyszenie zaprasza Polskie Dzieci Wojny (ludzie urodzeni przed 8 maja 1945 roku), aby 2 września – podczas inauguracji roku szkolnego 2019/2020 – odwiedzili polskie szkoły w kraju i za granicą. Będą wspominać swoje dzieciństwo, a także opowiedzą o niezłomności i determinacji, które pozwoliły im przetrwać wojnę.

Stowarzyszenie Dumni z Polski zaprasza wszystkich do włączenia się w Przerwany Marsz. Chcąc uczestniczyć w tym międzypokoleniowym wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie przerwanymarsz.pl lub zadzwonić pod numer 508 525 875.

Drugą częścią akcji będą Pamiętniki Pokoleń – przeprowadzone przez uczniów wywiady ze świadkami czasów II wojny światowej. Utrwalone rozmowy i wspomnienia staną się częścią wspólnej publikacji.