Strona główna » Święta znów wirtualne, dlatego tradycyjna kartka z życzeniami ma wyjątkowy wymiar – specjalna akcja Poczty Polskiej dla seniorów < powrót

Święta znów wirtualne, dlatego tradycyjna kartka z życzeniami ma wyjątkowy wymiar – specjalna akcja Poczty Polskiej dla seniorów

Aktualność z dnia: 16.11.2020
Share on Facebook

1200X900 BANER 1Za ponad miesiąc będziemy obchodzić jedno z najważniejszych Świąt w kalendarzu –  Boże Narodzenie. To czas, który zwykle spędzamy w gronie najbliższych przebywając niekiedy wiele kilometrów, by spotkać się z innymi. W tym roku Święta będą inne, nie spotkamy się w szerokim gronie rodzinnym, dlatego Poczta Polska przygotowała specjalną ofertę ułatwiającą wysyłanie tradycyjnych kartek z życzeniami, by każdy z nas nie był samotny w ten wyjątkowy wigilijny wieczór.

Od połowy listopada br. przez ponad miesiąc listonosze Poczty Polskiej wychodząc w rejon doręczeń będą zabierać ze sobą pakiety kartek świątecznych oraz znaczków pocztowych. Dzięki temu, każdy kto będzie zainteresowany wysłaniem życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia, zyska możliwość zakupienia kartek oraz znaczków bez konieczności wychodzenia z domu.

Poczta Polska uruchamiając tą akcję nie tylko chce podtrzymać tradycję wysyłania kartek na Święta, ale także zapewnić seniorom i innym zainteresowanym osobom możliwość kontaktu i bliskości z najbliższymi w tym wyjątkowym okresie Świąt Bożego Narodzenia. Co ważne zrealizujemy ją w możliwie najbezpieczniejszy sposób dla naszych klientów – powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Wysłanie Bożonarodzeniowych życzeń jest niezwykle proste. Wystarczy kupić kartę pocztową i znaczek, napisać życzenia oraz dane adresata i gotowe. Tegoroczna oferta kartek pocztowych dostępnych w placówkach pocztowych oraz u listonoszy zaspokoi bardzo różnorodne gusta.

Wypisane i zaadresowane kartki można przekazać listonoszom przy kolejnej wizycie bądź samodzielnie wrzucić przy okazji codziennego spaceru do czerwonych skrzynek Poczty Polskiej. Klienci znajdą dogodną lokalizację skrzynki pocztowej szybko i wygodnie dzięki naszej wyszukiwarce, która dostępna jest tutaj. Przypominamy, iż Poczta Polska wdrożyła procedury zapewniające bezpieczeństwo Klientom i pracownikom przy dostawie przesyłek. Listonosze są wyposażeni w maseczki, płyny do dezynfekcji oraz w rękawice ochronne.

Dla tych bardziej zabieganych Poczta Polska umożliwia także wysłanie świątecznych życzeń przy użyciu aplikacji mobilnej Envelo bądź za pośrednictwem strony internetowej https://www.envelo.pl/e-kartka. Wystarczy wybrać kartkę lub zaprojektować ją samemu np. wykorzystując własne zdjęcia, napisać życzenia oraz podać dane adresata. Adresat otrzyma życzenia wydrukowane na eleganckim błyszczącym papierze i w kopercie wprost do skrzynki na listy.

Kartki świąteczne to ważny element w polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Co roku miliony ludzi, firm i instytucji składają życzenia właśnie w ten sposób. Możliwe, iż w tym roku będzie to jedyna z nie wielu form komunikacji na Święta, a na pewno jedna z tych bardziej namacalnych. Wspólnie podtrzymajmy piękną tradycję wysyłania życzeń świątecznych. Obdarujmy bliskich i znajomych niezapomnianymi życzeniami.