Strona główna » Biznes » Korespondencja » GLOBAL Expres < powrót

GLOBAL Expres

Share on Facebook

Unikalna usługa dla firm przeznaczona do szybkiego przesyłania drobnych rzeczy za granicę. Status przesyłek możesz śledzić na całej drodze od nadania w placówce pocztowej, do momentu doręczenia, poza granicami Polski.

Dowiedz się więcej!

Konsultanci naszej infolinii są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00:

801 333 444  z telefonów stacjonarnych (opłata wg cennika operatora),
(+48) 438 420 600 z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych (opłata wg cennika operatora).

 

Share on Facebook

wymiary-i-masa-e1387449400616Wymiary:

Wymiary przesyłek standardowych:

  • maksimum  – suma długości, szerokości i wysokości nie może być większa niż 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm,
  • minimum  – wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm.

Wymiary przesyłek nadanych w formie rulon:

  • maksimum  – suma długości i podwójnej średnicy nie może być większa niż 1040 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 900 mm,
  • minimum  – suma długości i podwójnej średnicy 170 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może być mniejszy niż 100 mm.

Wszystkie wymiary przyjmuje się z tolerancją +/-2 mm.

Masa:

  • do 2 kg
Share on Facebook

zawartosc1-e1387449642409Za pomocą usługi GLOBAL Expres możesz w szybki sposób wysłać za granicę przesyłki zawierające: towary dopuszczone do obrotu pocztowego, korespondencję i dokumenty.

Przy czym zwykła wartość wysyłanych materiałów i towarów nie może przekroczyć 50 zł.

W przypadku przesyłek z zawartością towarów wysyłanych do krajów spoza Unii Europejskiej, należy wypełnić i nalepić deklarację celną CN 22 lub dołączyć deklarację celną CN 23.

W przypadku dokonania elektronicznego zgłoszenia celnego towarów wysyłanych w przesyłce w systemie kontroli eksportu (tzw. ECS), należy wypełnić:

  • etykietę informującą o przyjęciu przez organ celny zgłoszenia celnego (druk nr 286a), gdy dokonał wcześniej odprawy celnej towarów w miejscowym urzędzie celnym, a potem nadaje przesyłkę z towarami,
  • etykietę informującą o przesłaniu do urzędu celnego zgłoszenia celnego (druk nr 286b), gdy nie dokonał fizycznie odprawy celnej w urzędzie celnym towarów wysyłanych w przesyłce.
Share on Facebook

terminy1-150x150

Terminy realizacji usługi podano w „Wykazie krajów lub terytoriów oraz przewidywanych terminów realizacji usługi GLOBAL Expres”, który jest dostępny w zakładce do pobrania.

Podane terminy realizacji usługi są terminami przewidywanymi.