Strona główna » Poczta Polska ogłasza przedświąteczne terminy nadawania przesyłek zagranicznych < powrót

Poczta Polska ogłasza przedświąteczne terminy nadawania przesyłek zagranicznych

Aktualność z dnia: 12.11.2020
Share on Facebook

W związku z corocznym znacznym nasileniem ruchu paczkowego i listowego przed Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, Poczta Polska zachęca swoich klientów do nadawania przesyłek zagranicznych odpowiednio wcześnie. Z uwagi na COVID-19 procedury wszystkich operatorów na świecie uległy zmianie i dla zapewnienia terminowego doręczenia przesyłek wysłanych poza terytorium Polski, warto zadbać o wysyłkę już teraz, tak by zagraniczni operatorzy mogli dostarczyć przesyłkę na czas, a adresaci mogli się nimi cieszyć na święta.

Zalecamy nadanie świątecznych przesyłek do krajów europejskich i innych krajów pozaeuropejskich z odpowiednim wyprzedzeniem zgodnie z sugerowanym harmonogramem:

LISTY

• priorytetowe przesyłki listowe:

–  do krajów europejskich –  do 4 grudnia 2020 roku,

–  do USA i innych krajów pozaeuropejskich – do 27 listopada  2020 roku.

PACZKI

• priorytetowe paczki pocztowe:

–  do krajów europejskich   –  do 4 grudnia 2020 roku,

–  do USA i innych krajów pozaeuropejskich  –  do 27 listopada 2020 roku,

• ekonomiczne paczki pocztowe:

–  do krajów europejskich   –   do 27 listopada 2020 roku,

–  do USA i innych krajów pozaeuropejskich  –  do 20 listopada 2020 roku.

Jednocześnie przypominamy, że w tym roku występują ograniczenia, co do krajów do których można nadawać przesyłki Pocztą Polską. Dokładamy wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów. O rozszerzeniu dostępności wysyłania przesyłek zagranicznych informujemy na bieżąco. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

terminy-przedswiateczne-EU

terminy-przedswiateczne-pozaEU