Strona główna » 10 tys. bezpłatnych starterów Plusa dla obywateli Ukrainy w placówkach pocztowych < powrót

10 tys. bezpłatnych starterów Plusa dla obywateli Ukrainy w placówkach pocztowych

Aktualność z dnia: 14.03.2022

plusPoczta Polska włączyła się w akcję operatora sieci Plus, który udostępnia obywatelom ukraińskim bezpłatne karty SIM wraz ze specjalnym pakietem darmowych minut i Internetu. Pracownicy narodowego operatora pocztowego zarejestrują starter w placówce, aby był on aktywny.

Rośnie fala cywilnych uchodźców wojennych z Ukrainy. Ludzie ci, uciekając przed pożogą, najczęściej nie mieli czasu zabrać swojego dobytku. W ogarniętej wojną Ukrainie zostały ich rodziny i przyjaciele, z którymi niejednokrotnie nie mają kontaktu. Naprzeciw tym potrzebom wyszli operatorzy sieci komórkowych w Polsce, oferując darmowe startery do telefonów komórkowych z limitem darmowych minut. Poczta Polska wprowadziła te startery do swoich placówek, aby zapewnić uchodźcom dostęp do tych usług.

Startery są wydawane na podstawie paszportów lub kart pobytu. Pracownicy Poczty zarejestrują także nowe numery na dane z tych dokumentów, co znacznie ułatwi i usprawni cały proces. W placówkach pocztowych zawisły już plakaty informujące o akcji zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim – dodaje.

Plus udostępnił Poczcie ponad 10 tysięcy starterów z pakietem darmowych połączeń telefonicznych i Internet. Można je odebrać w placówkach pocztowych w województwach podkarpackim, lubelskim, małopolskim, świętokrzyskim i mazowieckim, w tym we wszystkich urzędach i filiach w Warszawie. Darmowe startery na kartę zostały skonfigurowane tak, aby móc od razu korzystać z pakietu. Pakiet Plusa obejmuje 500 darmowych minut (wymiennych na SMS-y) na połączenia do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie oraz darmowy pakiet internetowy 10 GB.

Poczta Polska zaangażowała się w szereg działań pomocy Ukrainie, także na rzecz ofiar wojny w Ukrainie i uchodźców. Polski operator wspiera Pocztę Ukrainy, np. nie pobiera opłaty za realizacje przekazu pieniężnego do Ukrainy, realizuje pilne dostawy zaopatrzenia dla uchodźców z Ukrainy, zaoferował transport osób, logistykę towarów, ponad 200 miejsc noclegowych oraz możliwość zatrudnienia osób uciekających. Szczegóły można znaleźć  tutaj.