Strona główna » Biznes » Usługi finansowe » Przekaz pocztowy zagraniczny < powrót

Przekaz pocztowy zagraniczny

Możesz zlecać przekazy pocztowe do ponad 40 krajów na całym Świecie – adresat odbierze gotówkę w placówce pocztowej lub prześlemy ją na jego rachunek bankowy. Wystarczy, że wypełnisz blankiet międzynarodowego przekazu, podając kwotę w złotówkach. Przy pomocy Przekazu pocztowego zagranicznego dokonujemy również wypłat przekazów zagranicznych nadanych do Polski.

Jak skorzystać?

Przekaz pocztowy zagraniczny nadać można w dowolnej placówce pocztowej, wystarczy wypełnić odpowiedni blankiet przekazu. Nasz pracownik przyjmie od Ciebie kwotę w złotówkach i przeliczy ją według aktualnego kursu walut. Wykaz krajów, do których można wysłać przekaz pocztowy zagraniczny znajduje się tutaj.

Co ważne w ramach tej usługi odbierzesz także przekaz nadany do Polski za granicą. Wystarczy, że udasz się do najbliższej placówki pocztowej. Wykaz krajów, z których można wysyłać przekazy do Polski znajduje się tutaj.

Jaki jest termin realizacji?

Przekazy zagraniczne kierowane na rachunki bankowe realizowane są w ciągu 2-3 dni roboczych.

Przekazy do wypłaty gotówkowej do większości krajów przesyłane są drogą elektroniczną za pomocą międzynarodowej sieci Eurogiro, gdzie średni czas dostarczenia wynosi 5-6 dni roboczych, a dokładny termin uzależniony jest od kraju doręczenia.

Jaka jest wysokość opłaty?

Opłaty za usługę przekaz pocztowy określane są indywidualnie według Twoich potrzeb.

Do pobrania


Regulamin usługi Przekaz pocztowy – obowiązuje od 18 kwietnia 2023 r.

Wzory druków

Wzór prawidłowo wypełnionego zagranicznego przekazu pocztowego

Wzór wypełnionego miedzynarodpwego przekazu pocztowego

Druk nadania międzynarodowego przekazu pocztowego

Druk potwierdzenie odbioru przekazu pocztowego w obrocie międzynarodowym