Strona główna » Biznes » Usługi finansowe » Przekaz pocztowy zagraniczny < powrót

Przekaz pocztowy zagraniczny

Możesz zlecać przekazy pocztowe do ponad 40 krajów na całym Świecie – adresat odbierze gotówkę w placówce pocztowej lub prześlemy ją na jego rachunek bankowy. Wystarczy, że wypełnisz blankiet międzynarodowego przekazu, podając kwotę w złotówkach. Przy pomocy Przekazu pocztowego zagranicznego dokonujemy również wypłat przekazów zagranicznych nadanych do Polski.

 

Jak skorzystać?

Przekaz pocztowy zagraniczny nadać można w dowolnej placówce pocztowej, wystarczy wypełnić odpowiedni blankiet przekazu. Nasz pracownik przyjmie od Ciebie kwotę w złotówkach i przeliczy ją według aktualnego kursu walut. Wykaz krajów, do których można wysłać przekaz pocztowy zagraniczny znajduje się tutaj.

Co ważne w ramach tej usługi odbierzesz także przekaz nadany do Polski za granicą. Wystarczy, że udasz się do najbliższej placówki pocztowej. Wykaz krajów, z których można wysyłać przekazy do Polski znajduje się tutaj.

 

Jaki jest termin realizacji?

Przekazy zagraniczne kierowane na rachunki bankowe realizowane są w ciągu 2-3 dni roboczych.

Przekazy do wypłaty gotówkowej do większości krajów przesyłane są drogą elektroniczną za pomocą międzynarodowej sieci Eurogiro, gdzie średni czas dostarczenia wynosi 5-6 dni roboczych, a dokładny termin uzależniony jest od kraju doręczenia.

 

Jaka jest wysokość opłaty?

Opłaty za usługę przekaz pocztowy określane są indywidualnie według Twoich potrzeb.

 

Do pobrania

Regulamin świadczenia usługi przekaz pocztowy 

 

Wzory druków

Wzór prawidłowo wypełnionego zagranicznego przekazu pocztowego

Wzór wypełnionego miedzynarodpwego przekazu pocztowego

Druk nadania międzynarodowego przekazu pocztowego

Druk potwierdzenie odbioru przekazu pocztowego w obrocie międzynarodowym