Strona główna » O firmie » Władze spółki » Zarząd Poczty Polskiej < powrót

Zarząd Poczty Polskiej


Sebastian Mikosz prezes Poczty Polskiej

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu, doradztwie biznesowym i finansach.
Do marca 2023 roku, Wiceprezes IATA w Genewie (Międzynarodowe Stowarzyszenie Linii Lotniczych), gdzie odpowiadał za obszar regulacji, a następnie za dywizję ochrony środowiska i trwałego rozwoju (environment and sustainability), a w szczególności za inicjatywy dekarbonizacji i transformacji energetycznej lotnictwa.
Wcześniej Prezes spółki eSky.pl, największego polskiego internetowego biura podróży, oferującego usługi zarówno w Europie środkowej jak i na dziesięciu rynkach międzynarodowych oraz, od kwietnia 2017 do końca 2019 roku w Nairobi, Prezes Zarządu Kenya Airways i członek Rad Nadzorczych spółek z grupy kapitałowej Kenya Airways, w tym przewoźnika regionalnego Jambojet, tanzańskiej linii Precision Air i kenijsko-holenderskiego operatora Cargo, KAHL.


W latach 2009-2015 był dwukrotnie Prezesem PLL LOT, w której to firmie przygotował i przeprowadził głębokie restrukturyzacje, włącznie z pozyskaniem i zatwierdzeniem pomocy publicznej. W tym okresie zasiadał również w Radach Nadzorczych spółek EuroLOT i LOT AMS.


Absolwent Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu, ze specjalizacją ekonomia i finanse (SciencePo Paris).
Od grudnia 2023 roku Prezes Polsko-Japońskiego Komitetu Gospodarczego. Wykładowca akademicki na Uczelni Łazarskiego, prelegent i komentator wielu wydarzeń gospodarczych.

 

Sastian Mikosz p.o. prezes Poczty Polskiej


Andrzej Bodziony – wiceprezes Poczty Polskiej

Od 2019 roku wiceprezes zarządu Poczty Polskiej jako reprezentant pracowników, odpowiedzialny m.in. za sprzedaż, logistykę, sieć pocztową i BHP. Z Pocztą Polską związany nieprzerwanie od 1999 roku. Pracę rozpoczynał w Urzędzie Pocztowym Nowy Sącz 2. Przez cztery lata był ekspedientem i asystentem. Od 2004 roku zajmował stanowiska specjalistyczne i kierownicze w obszarze zarządzania siecią pocztową i sprzedażą, a od 2016 roku był dyrektorem Regionu Sieci w Krakowie. W maju 2018 r. został wybrany przez pracowników do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej, funkcję tę sprawował do czasu objęcia stanowiska wiceprezesa. Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Pocztowego S.A. w latach 2020-2022.

Ekonomista, absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie, na kierunku finanse i bankowość oraz handel zagraniczny. Ukończył też studia MBA – Master of Business Administration w Polsko – Amerykańskiej Szkole Biznesu Politechniki Krakowskiej oraz Central Connecticut State University (USA). Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach menedżerskich oraz z zakresu zarządzania i sprzedaży, w tym sprzedażą produktów bankowych. Ukończył kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.


Wojciech Krysztofik – wiceprezes Poczty Polskiej

Wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej S.A. ds. infrastruktury od listopada 2022 r. Wcześniej, od grudnia 2020 do października 2022 roku, członek Rady Nadzorczej Poczty Polskiej. Radca prawny, pełnił funkcję dyrektora Departamentu Nadzoru I w Ministerstwie Aktywów Państwowych odpowiadającym m.in. za sektor bankowy oraz obszar łączności dotyczący spraw Poczty Polskiej. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz MBA Finance & Technology na Politechnice Warszawskiej. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Specjalizuje się w prawie korporacyjnym i obsłudze przedsiębiorstw. Ponadto w swojej dotychczasowej praktyce zajmował się transakcjami fuzji i przejęć będąc członkiem zespołów doradczych w transakcjach w sektorze logistycznym i energetycznym.


Dariusz Śpiewak wiceprezes Poczty Polskiej

Wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej S.A. ds. cyfryzacji od kwietnia 2024 r. Poprzednio pełnił funkcję wiceprezesa oraz pełnomocnika Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji ds. GAIA-X, CIO w Polski Gaz TUW (Grupa Kapitałowa Orlen-PGNIG). Był pełnomocnikiem Ministra Finansów ds. Informatyzacji, Przewodniczącym Rady Informatyzacji Resortu Finansów. Wieloletni członek zarządu ZUS nadzorujący Pion Operacji i Eksploatacji Systemów. Pełnił funkcję prezesa Post-Tel (Grupa Kapitałowa Poczta Polska), był również dyrektorem w KPMG prowadzącym wdrożenie systemów informatycznych w Poczcie Polskiej oraz dyrektorem projektu IACS w Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa. Członek komitetu audytu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz aktualnie Ministerstwa Funduszy i Rozwoju Regionalnego.

Jest absolwentem wydziałów Finansów i Bankowości oraz Informatyka i Ekonometria Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania zasobami IT w Instytucie Informatyki i Automatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej oraz CIO Academy w Said Business School University of Oxford.

Jest członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Miar Oprogramowania w Polsce zajmującego się badaniem złożoności, pomiaru i wyceny oprogramowania.