Strona główna » Wznawiamy usługi zagraniczne do kolejnych krajów < powrót

Wznawiamy usługi zagraniczne do kolejnych krajów

Aktualność z dnia: 09.02.2024

Od dziś Klienci Poczty Polskiej zyskują możliwość ponownego wysyłania przesyłek Global Expres do Cypru, Hongkongu, Malezji, Malty, Nowej Zelandii, Serbii, RPA, Turcji oraz przesyłek listowych do Boliwii.

GLOBAL Expres to listowa przesyłka nierejestrowana umożliwiająca wysyłanie za granicę korespondencji, dokumentów oraz towarów o masie nieprzekraczającej 2 kg. Usługa wprowadzona została do oferty Poczty Polskiej w 2014 r. Z roku na rok odnotowujemy systematyczny wzrost wolumenu sprzedaży usługi i stopniowo rozszerzamy listę obsługiwanych państw. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i umownych.

Pełna lista krajów, do których realizowane są przesyłki, dostępna jest w tym miejscu.

Korzyści dla klientów

Największe atuty usługi to możliwość śledzenia przesyłki za pośrednictwem strony internetowej Poczty Polskiej na całej drodze od momentu nadania, aż po doręczenie adresatowi poza granicami kraju. Dodatkowo nadawca otrzyma informację o doręczeniu przesyłki mailem albo SMS-em. Przesyłki GLOBAL Expres mogą być nadawane bezpośrednio do adresata, na skrytkę pocztową albo na poste restante. Jeśli doręczenie przesyłki jest niemożliwe, wróci ona do nadawcy bez pobierania opłaty za zwrot przesyłki.

Więcej szczegółów dotyczących usługi GLOBAL Expres można znaleźć tutaj.